Początek Wiadomości Gospodarka
Gospodarka
Prorodzinna gmina PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 24 kwietnia 2013 21:57

Radni gminy Kamienna Góra zmienili dzisiaj (środa, 24 kwietnia) zasady naliczania opłaty za odbiór śmieci.

 
Proszą o pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 24 kwietnia 2013 17:51

Kamienna Góra - Krzysztof ŚwiątekWładze powiatu kamiennogórskiego poprosiły miasto Kamienna Góra o pomoc w zapewnieniu wkładu własnego przy remoncie ul. Krzeszowskiej w Kamiennej Górze.

 
Trzy źródła PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 24 kwietnia 2013 14:14

Po XIV Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju oraz kolejnych spotkaniach członków Aglomeracji Wałbrzyskiej burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek widzi trzy źródła pozyskiwania unijnych funduszy w latach 2014-2020.

 
Jedna umowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 24 kwietnia 2013 13:48

Instytucje podległe Urzędowi Miasta w Kamiennej Górze wspólnie wybrały dostawcę energii. Przyniesie to finansowe oszczędności.

 
Powrót do przeszłości - galeria zdjęć PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
sobota, 20 kwietnia 2013 14:34

OkrzeszynPoseł Henryk Kmiecik zaprosił dzisiaj (sobota, 20 kwietnia) do Lubawki Marka Mikruta i Franciszka Gawora. Goście, wspólnie z burmistrzem Tomaszem Kulonem wybrali się na poszukiwanie pozostałości kopalni uranu w Okrzeszynie.

 
Kasa na oświatę PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
wtorek, 16 kwietnia 2013 07:27

Szkoły z terenu gminy Lubawka, korzystając z zewnętrznych pieniędzy, organizują dodatkowe zajęcia dla swoich podopiecznych.

 
Kościuszki PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:37

Uwaga kierowcy, na ulicy Kościuszki w Kamiennej Górze trwają remonty. Na prawie całej długości rozkopywane jest pobocze. W tym miejscu położona zostanie nowa rura instalacji gazociągu.

 
Nowy lider PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
wtorek, 02 kwietnia 2013 07:52

O ponad sto osób zwiększyła się w lutym liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kamiennej Górze.

 
Do lekarza z ubezpieczeniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
środa, 27 marca 2013 13:24

W całym kraju nie działa system eWUŚ. Jak informuje Przychodnia Rodzina w Kamiennej Górze, do lekarza można się dostać na starych zasadach, czyli po okazaniu dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie.

 
Niewiele wiadomo PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 20 marca 2013 19:23

Jak informuje poseł Henryk Kmiecik, członkowie Dolnośląskiego Zespołu Parlamentarnego zabiegali o spotkanie z sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W spotkaniu mieli wziąć udział również przedstawiciele samorządów. Rozmowy miały dotyczyć budowy dróg S3 i S5.

 
Najszybszy w Sędzisławiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
sobota, 09 marca 2013 23:14

SędzisławW lutym, jako pierwszy polski pociąg, przekroczył prędkość 200 km/h. W marcu można go zobaczyć na torach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Mowa o elektrycznym zespole trakcyjnym 31WE.

 
Zapraszamy owady do ogrodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez KPN   
piątek, 08 marca 2013 11:23

KPNWiosny jeszcze nie widać, ale już podjęliśmy pierwsze prace związane z opieką nad nowo powstałym Karkonoskim Ogrodem Ziół i Krzewów w Karpaczu oraz planowanym ogrodem przy Karkonoskim Banku Genów w Jagniątkowie. Wykonaliśmy część siewów nasion roślin, które zasilą wspomniane ogrody. Już wkrótce można się spodziewać pierwszych wschodów.

 
Dobre paliwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez wsp   
niedziela, 03 marca 2013 18:43

W roku 2012 (od 04.01. do 31.12.) Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrole jakości paliw. Wszystkie skontrolowane stacje w powiecie kamiennogórskim pozytywnie "zdały" testy jakości. Wszystkie pobrane próbki paliw otrzymały kategorie D, czyli próbka spełnia wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 grudnia 2008 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. Nr 221, poz. 1441 ze zm.)

 
Trzecia rozprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
piątek, 01 marca 2013 10:56

 

W Urzędzie Miasta w Kamiennej Górze odbyła się trzecia rozprawa administracyjna w sprawie w sprawie elektrowni wiatrowej. Do Ratusza zawitało aż troje posłów – Ryszard Zbrzyżny (SLD) Marzena Machałek (PiS) oraz Anna Zalewska (PiS).

 
Boisko w Ogorzelcu? PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
piątek, 01 marca 2013 09:35

Radni Gminy Wiejskiej Kamienna Góra zgodzili się na przejęcie dwóch działek w Ogorzelcu. Grunty rolne mają być przeznaczone na zadania rekreacyjne, a po dołączeniu jeszcze dwóch działek w tym miejscu powstać ma boisko do piłki nożnej. 

 
Inwestycje PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
czwartek, 28 lutego 2013 19:04

LubawkaBurmistrz Lubawki Tomasz Kulon poinformował radnych o pozyskanych pieniądzach i rozstrzygniętych przetargach na inwestycje.

 
Szukają wkładu PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 27 lutego 2013 21:14

Powiat kamiennogórski otrzymał promesę na 4,5 mln zł na remont dróg zniszczonych podczas powodzi.

 
Miesiąc na decyzje PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 27 lutego 2013 00:04

Nadal nie wiadomo co stanie się z budynkiem przy ul. Armii Ludowej w Kamiennej Górze, byłą siedzibą Domu Pomocy Społecznej. Pewne jest także, że powiat nie kupi jednorodzinnego budynku w Ptaszkowie.

 
Jest kompromis PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
wtorek, 26 lutego 2013 22:42

Kamiennogórscy kupcy i miejscy urzędnicy doszli do kompromisu w sprawie wysokości opłat za wywóz śmieci. Poprawkę w uchwale muszą jeszcze przyjąć radni.

 
Obwodnica Szczawna PDF Drukuj Email
Wpisany przez wsp   
poniedziałek, 25 lutego 2013 21:09

Od dzisiaj można jeżdzić obwodnicą Szczawna Zdroju. Droga skróci dojazd z Kamiennej Góry do centrów handlowych w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 
Pierwsze rozmowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 20 lutego 2013 21:12

Śmiecenie OdpadaDzisiaj (środa, 20 lutego) doszło do pierwszego spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta w Kamiennej Górze z delegacją przedsiębiorców zgłaszających krytyczne uwagi o nowych stawkach za wywóz śmieci.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2017 powiatowa.info - Kamienna Góra, Lubawka, Krzeszów, Chełmsko Śl. - powiat kamiennogórski. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Archiwum

Drogi Internauto! Oglądasz właśnie archiwalną wersję portalu http://powiatowa.info. Mozesz tu przeczytać informacje i komentarze opublikowane od początku istnienia strony do początku maja 2013 roku, w sumie ... Czytaj więcej...

Utrudnienia na wojewódzkiej

Uwaga kierowcy, między Szarocinem, a Leszczyńcem dwie brygady łatają dziury. Ruch odbywa się wahadłowo.... Czytaj więcej...

Początek majówki

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów majówki w Lubawce. Dzisiejsze (środa, 1 maja) imprezy przeniesione zostały do Domu ... Czytaj więcej...

Odjechała lokomotywa

Od 34 lat obecna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze chwali się imieniem Tkaczy Śląskich. Od kilku lat w rocznice nadania imienia odbywa się ... Czytaj więcej...

Konstytucja w szkole

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli dzisiaj (wtorek, 30 kwietnia) w apelu poświęconym Konstytucji 3 ... Czytaj więcej...

Zmiany w MOPS-ie

Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek odwołał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Powołał też osobę, która przez trzy miesiące będzie pełnić tę ... Czytaj więcej...

W rezerwacie przyrody - galeria zdjęć

W dniu 27 kwietnia 2013 r. członkowie Szkolnego KołaPTSM "Kompasik" oraz Szkolnego Koła LOP przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wycieczce ... Czytaj więcej...

Utrudnienia na drodze

Zgodnie z zapowiedzią na drodze w Czadrowie i dalej w kierunku Krzeszowa występują utrudnienia w ruchu. Nie wszyscy kierowcy dostosowują się do poleceń osób kierujących ... Czytaj więcej...

Żółtko w CK

Kościół Zielonoświątkowców w Kamiennej Górze zaprosił już czwarty raz na występ Tomasza Żółtko. Znanego muzyka, kompozytora, poety, teologa i ... Czytaj więcej...

Uwaga!

NZOZ Rodzina ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników poradni i próbującymi wejść do domów, głównie starszych osób. Poradnia nie prowadzi tego typu ... Czytaj więcej...

Szukamy dwóch owczarków niemieckich

W nocy z 18 na 19 marca z terenu Kamiennej Góry zaginęły dwie suczki - owczarki niemieckie długowłose.Osoby, które widziały psy lub mają informację na ... Czytaj więcej...