Kultura
Odjechała lokomotywa PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
wtorek, 30 kwietnia 2013 20:04

Od 34 lat obecna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze chwali się imieniem Tkaczy Śląskich. Od kilku lat w rocznice nadania imienia odbywa się w placówce – Święto Szkoły.

 
Żółtko w CK PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
niedziela, 28 kwietnia 2013 20:39

Kościół Zielonoświątkowców w Kamiennej Górze zaprosił już czwarty raz na występ Tomasza Żółtko. Znanego muzyka, kompozytora, poety, teologa i publicysty.

 
Kabaretowo w Lubawce PDF Drukuj Email
Wpisany przez BT   
sobota, 27 kwietnia 2013 20:43

Lubawka - Teatr Nie tTaki StaryTeatr Nie Taki Stary wystąpił dzisiaj (sobota, 27 kwietnia) w lubawskim Domu Kultury. Widzowie obejrzeli "Kabaret nie takich starszych pań i wystrychniętych na dudka".

 
Przegląd Ognisk PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
sobota, 27 kwietnia 2013 16:16

W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się 34. Przegląd Pracy Uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych w wykonaniu uczniów z Jeleniej Góry, Karpacza, Lubania i Kamiennej Góry.

 
Pożegnali abiturientów PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
sobota, 27 kwietnia 2013 07:50
Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących spotkali się na tradycyjnym pożegnaniu w Centrum Kultury. W tym roku szkołę skończyło ponad 150 uczniów. 
 
LO-wskie spotkania i Liga klas PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
piątek, 26 kwietnia 2013 20:45

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj już XV LO-wskie spotkania oraz Liga Klas. Impreza ma przybliżyć uczniom „ogólniaka” co mogą po skończeniu tej szkoły robić. Na wykłady zaproszeniu zostali absolwenci LO.

 
Najpiękniejsze serwetki PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
piątek, 26 kwietnia 2013 19:49

Kamienna Góra - Muzeum TkactwaDwadzieścia osiem osób zgłosiło swoje prace do konkursu na ręcznie wykonaną serwetką. Konkurs ogłosiło Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.

 
Koleżanki z Krynicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
czwartek, 25 kwietnia 2013 07:30

B. Nowak i K. SądejRozmowy z Krystyną Szłuińską-Sądej, liderka grupy Woven Bridges – Tkane Mosty, której prace oglądać można w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.

 
O podziemiach PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 24 kwietnia 2013 17:47

Kamienna Góra - Piotr PiwowarczykZ radnymi Kamiennej Góry spotkał się dzisiaj (środa, 24 kwietnia) Piotr Piwowarczyk, przedstawiciel operatora kamiennogórskich podziemi.

 
Rock & Heavy PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
sobota, 20 kwietnia 2013 23:57

Kilkudziesięciu, głównie młodych kamiennogórzan, spotkało się dzisiaj (20 kwietnia, sobota) na kolejnym koncercie z cyklu Rock & Heavy Live.

 
Kobieta i Absurdalia PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
sobota, 20 kwietnia 2013 18:52

Kamienna Góra - Galeria CentrumOd dzisiaj (sobota, 20 kwietnia) do 12 maja w Galerii Centrum w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki 4) można oglądać wystawę dwojga artystów związanych z Grupą Twórczą "BIKAWOK".

 
O miłości PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
piątek, 19 kwietnia 2013 18:38

Lubawka - Miłość niejedno ma imięSzkolna świetlica w Zespole Szkół w Lubawce zamieniła się dzisiaj (piątek, 19 kwietnia) w literacką kawiarenkę. Młodzież biorąca udział w zajęciach artystycznych przygotowała poetycki wieczór.

 
Harcerska prośba PDF Drukuj Email
Wpisany przez wsp   
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 17:21

W sobotę (13 kwietnia) Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Straża" z Kamiennej Góry uczestniczył w XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Zuchów i Harcerzy Dolnego Śląska. Impreza odbyła się w Polkowicach. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Ponad granicami".

 
Teatralne przedszkole - galeria zdjęć PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 14:11

Kamienna Góra - Przedszkole nr 2W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się dzisiaj (poniedziałek, 15 kwietnia) XII Przegląd Teatralny "Dzieci-dzieciom".

 
Kwiatuszki we Wrocławiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez andi   
sobota, 13 kwietnia 2013 20:06

Kwiatuszki LnuDzisiaj (sobota, 13 kwietnia) we Wrocławiu odbył się XI Dolnośląskim Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Galop 2013".

 
Otwarty ogólniak PDF Drukuj Email
Wpisany przez jt   
sobota, 13 kwietnia 2013 13:42

fot. jtWczoraj (piątek (12 kwietnia) w Zespole Szkół Ogólnokształcących zorganizowano Dzień Otarty dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych terenu powiatu kamiennogórskiego.

 
Rocznica katastrofy PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
środa, 10 kwietnia 2013 19:48

Kamienna Góra - odsłonięcie tablicyDzisiaj (środa, 10 kwietnia) w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze odsłonięta została tablica upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczek w Smoleńsku.

 
Premiera Burzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez ksoniek   
środa, 10 kwietnia 2013 19:26

Dziecięcy zespół teatralny Burza przygotował kolejną premierę. Zespół przygotował inscenizację bajki Marii Szejbal „Bajka Kołowrotka”. Sztuka opowiada o snach Śpiącej Królewny opowiedzianych przez tytułowy kołowrotek.

 
O miłości PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 16:06

Kamienna Góra - Monika SawickaPisarka Monika Sawicka spotkała się dzisiaj (poniedziałek, 8 kwietnia) z grupą czytelniczek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze.

 
Poetka w Lotosie PDF Drukuj Email
Wpisany przez bt   
sobota, 06 kwietnia 2013 21:12

Kamienna Góra - Lotos - Halina MałeckaW Kawiarni-Galerii Lotos odbyło się dzisiaj (sobota, 6 kwietnia) spotkanie z poetką, Haliną Małecką, która zaprezentowała szerszej publiczności swoje utwory.

 
Wielkanocne wspomnienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Jaksoń   
sobota, 06 kwietnia 2013 19:53

Lubawka - Mała WielkanocOsiem konkursowych stołów oceniało jury podczas XXIX Konkursu na Tradycyjne Potrawy Wielkanocny, który odbył się dzisiaj (sobota, 6 kwietnia) w Lubawce.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2017 powiatowa.info - Kamienna Góra, Lubawka, Krzeszów, Chełmsko Śl. - powiat kamiennogórski. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Archiwum

Drogi Internauto! Oglądasz właśnie archiwalną wersję portalu http://powiatowa.info. Mozesz tu przeczytać informacje i komentarze opublikowane od początku istnienia strony do początku maja 2013 roku, w sumie ... Czytaj więcej...

Utrudnienia na wojewódzkiej

Uwaga kierowcy, między Szarocinem, a Leszczyńcem dwie brygady łatają dziury. Ruch odbywa się wahadłowo.... Czytaj więcej...

Początek majówki

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów majówki w Lubawce. Dzisiejsze (środa, 1 maja) imprezy przeniesione zostały do Domu ... Czytaj więcej...

Odjechała lokomotywa

Od 34 lat obecna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze chwali się imieniem Tkaczy Śląskich. Od kilku lat w rocznice nadania imienia odbywa się ... Czytaj więcej...

Konstytucja w szkole

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli dzisiaj (wtorek, 30 kwietnia) w apelu poświęconym Konstytucji 3 ... Czytaj więcej...

Zmiany w MOPS-ie

Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek odwołał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Powołał też osobę, która przez trzy miesiące będzie pełnić tę ... Czytaj więcej...

W rezerwacie przyrody - galeria zdjęć

W dniu 27 kwietnia 2013 r. członkowie Szkolnego KołaPTSM "Kompasik" oraz Szkolnego Koła LOP przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wycieczce ... Czytaj więcej...

Utrudnienia na drodze

Zgodnie z zapowiedzią na drodze w Czadrowie i dalej w kierunku Krzeszowa występują utrudnienia w ruchu. Nie wszyscy kierowcy dostosowują się do poleceń osób kierujących ... Czytaj więcej...

Żółtko w CK

Kościół Zielonoświątkowców w Kamiennej Górze zaprosił już czwarty raz na występ Tomasza Żółtko. Znanego muzyka, kompozytora, poety, teologa i ... Czytaj więcej...

Uwaga!

NZOZ Rodzina ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników poradni i próbującymi wejść do domów, głównie starszych osób. Poradnia nie prowadzi tego typu ... Czytaj więcej...

Szukamy dwóch owczarków niemieckich

W nocy z 18 na 19 marca z terenu Kamiennej Góry zaginęły dwie suczki - owczarki niemieckie długowłose.Osoby, które widziały psy lub mają informację na ... Czytaj więcej...