Początek Urzędy
Urzędy
Dyżury radnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez UM Kamienna Góra (ts)   
czwartek, 02 maja 2013 09:04

Kamienna GóraDyżury radnych rady miejskiej w Kamiennej Górze maj  2013 r. od godz. 14.30  do godz. 15.30 pokój nr 202

 
Informacja o projektach PDF Drukuj Email
Wpisany przez UM Kamienna Góra (ts)   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 09:51

Kamienna GóraInformacja o  projektach i przedsięwzięciach realizowanych w prowadzonych przez Gminę Miejską Kamienna Góra placówkach oświatowych w latach 2012-2013.

 
Matura tuż, tuż - galeria zdjęć PDF Drukuj Email
Wpisany przez ZSZiO (ts)   
piątek, 26 kwietnia 2013 20:39

ZSZiO Kamienna GóraAbsolwenci Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze żegnali się dzisiaj (piątek, 26 kwietnia) ze szkołą. Już 7 maja przystąpią do matury.

 
Dąbrówka - cz. 8 PDF Drukuj Email
Wpisany przez UG Kamienna Góra (ts)   
piątek, 26 kwietnia 2013 19:13

DąbrówkaW kościele św. Józefa w Krzeszowie znajduje się najlepsze dzieło malarstwa ściennego autorstwa Michała Willmanna – malarza śląskiego baroku. Cały zespół malarski pokrywający niemal całe wnętrze składa się z 68 kompozycji i wykonany jest najtrudniejszą techniką malarską na mokrym tynku. Jak ona się nazywa?

 
Orlik przy ul. Lubawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gimnazjum nr 1   
piątek, 26 kwietnia 2013 07:37

Kamienna Góra - Zespół SzkółJest Nam niezmiernie miło, że wraz z nadejściem wiosny i przepięknej pogody, sprzyjającej wypoczynkowi na świeżym powietrzu, tak chętnie i licznie odwiedzacie Orlika przy Naszej szkole. Boiska te powstały nie tylko dla potrzeby Naszych uczniów, a Waszych dzieci, ale również z myślą o wszystkich zainteresowanych korzystaniem z rekreacji.

 
Perspektywa budżetowa UE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
czwartek, 25 kwietnia 2013 12:52

fot. via starostwo Kamienna GóraSpotkanie na temat nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej 2014-2020 oraz możliwości współfinansowania samorządowych projektów w kontekście nowej Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w środę, 24 kwietnia.

 
Miliony za "nicnierobienie" z polskim wątkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lidia Geringer de Oedenberg   
środa, 24 kwietnia 2013 07:50

W Brukseli mnożą się układanki z nowych twarzy przymierzanych do obsadzenia unijnych top-stanowisk w nowym rozdaniu w 2014 r. Przy okazji media wyciągają interesujące i szokujące odbiorców “eurorodzynki”. Przykład z Wielkiej Brytanii: „Baronowa Ashton dostanie od Unii 400.000 funtów za nicnierobienie ”*. To fakt. Komisarze po zakończeniu swojej 5-letniej kadencji, przez trzy kolejne lata otrzymują odprawę. Tak, z pieniędzy podatników. Wszyscy o tym wiedzą, a najlepiej szefowie naszych rządów, którzy decydują o nominacjach na kandydatów na komisarzy.

 
Starosta w "Stokrotce" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
wtorek, 23 kwietnia 2013 16:47

fot. via starostwo Kamienna GóraDzieci z Prywatnego Przedszkola "Stokrotka" w Kamiennej Górze gościły we wtorek, 23 kwietnia, starostę Ewę Kocembę. W ramach kamiennogórskich obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich starosta przeczytała dzieciom bajkę Jana Brzechwy zatytułowaną "Pchła Szachrajka". Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

 
Najlepsi w sporcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 15:16

Foto: Dyrektor MOS Katarzyna Bandyk i przewodnicząca SZS "Dolny Śląsk" Beata PawłowiczPowiat kamiennogórski został wyróżniony jako najbardziej usportowiony powiat województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2011/2012. Nagrodę z rąk przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego Beaty Pawłowicz odebrała Katarzyna Bandyk, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Kamiennej Górze.

 
Forum samorządowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:37

fot. starostwo Kamienna GóraXIV Dolnośląskie Forum Samorządu Terytorialnego odbyło się w Kudowie Zdroju w piątek 19 kwietnia. W uroczystym otwarciu Forum wzięli udział gospodarze Regionu - marszałek Rafał Jurkowlaniec i wojewoda Aleksander Marek Skorupa. Ziemię kamiennogórską reprezentowali starosta Ewa Kocemba, burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek oraz burmistrz Lubawki Tomasz Kulon.

 
Dąbrówka - cz. 7 PDF Drukuj Email
Wpisany przez UG Kamienna Góra (ts)   
piątek, 19 kwietnia 2013 20:23

DąbrówkaDroga pielgrzymkowa św. Anny prowadzi z Krzeszowa do Chełmska Śląskiego. W Jawiszowie wiedzie boczną drogą, przy której napotkać można rzeźby świętej. Nieopodal Krzeszowa, Chełmska Śląskiego oraz na Świętej Górze w Lubawce znajdują się kaplice św. Anny.

 
Żegnaj zimo PDF Drukuj Email
Wpisany przez ZSZiO (ts)   
piątek, 19 kwietnia 2013 15:12

Kamienna Góra - ZSZiOMłodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących postanowiła dzisiaj (piątek, 19 kwietnia) "po angielsku" pożegnać zimę.

 
Rada Sportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez UM Kamienna Góra (ts)   
czwartek, 18 kwietnia 2013 08:55

fot. via UM Kamienna GóraDnia 17 kwietnia 2013 r. w gabinecie Burmistrza Kamiennej Góry odbyło się posiedzenie Rady Sportu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kamiennogórskich klubów sportowych (KS "RELAX", KKS Olimpia i SIL Kus-Kus) oraz pozostali członkowie wchodzący w skład Gminnej Rady.

 
Pozytywny wybór PDF Drukuj Email
Wpisany przez ZSZiO (ts)   
środa, 17 kwietnia 2013 12:03

ZSZiO Kamienna GóraRozmowa z Mariolą Jaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

 
Dyskutowali o turystyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
wtorek, 16 kwietnia 2013 15:37

fot. starostwo Kamienna GóraSpotkanie na temat rozwoju turystyki w regionie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze w poniedziałek, 15 kwietnia. To pierwsze z cyklu spotkań, jakie powiat planuje przeprowadzić w najbliższym czasie.

 
Miting biegowy 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 16:49

OpawaJuż dziś zapraszamy na Bieg WOP-isty - Rajd Nordic Walking Mistrzostwa Powiatu Kamiennogórskiego w NW, które odbędą się w Opawie koło Lubawki 31 sierpnia 2013 roku. Bieg Główny i Rajd Nordic Walking rozpoczną się o godz. 11.00.

 
Otwarta szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez ZSZiO (ts)   
piątek, 12 kwietnia 2013 15:19

ZSZiO Kamienna GóraZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zaprosił dzisiaj (piątek, 12 kwietnia) uczniów klasy trzecich gimnazjów.

 
Dąbrówka - cz. 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez UG Kamienna Góra (ts)   
piątek, 12 kwietnia 2013 10:47

DąbrówkaW Rudawach Janowickich znajdują się Kolorowe Jeziorka. Powstały z wyrobisk kopalnianych. Swoją barwę zawdzięczają minerałom znajdującym się w ich podłożu. Są tam jeziorka o barwie purpury i zieleni.

 
Cyfryzacja w powiecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
czwartek, 11 kwietnia 2013 19:55

fot. starostwo Kamienna GóraSpotkanie informacyjne, którego celem jest przybliżenie zagadnień związanych z cyfryzacją telewizji, odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze w czwartek, 11 kwietnia, o godz. 10.00. Organizatorem spotkania był Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 
Zgromadzenie Powiatów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
czwartek, 11 kwietnia 2013 16:46

fot. via starostwo Kamienna GóraXVI Walne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich odbyło się w Wiśle 8 i 9 kwietnia. W posiedzeniu uczestniczyła starosta Ewa Kocemba.

 
Bezpłatne szkolenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Starostwo (ts)   
czwartek, 11 kwietnia 2013 16:41

Krzyżowa"Wymiany międzynarodowe kluczem do sukcesu szkoły" - pod takim hasłem 12 kwietnia w Krzyżowej rozpoczyna się cykl bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli zatrudnionych na obszarach wiejskich woj. dolnośląskiego.

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
Copyright © 2017 powiatowa.info - Kamienna Góra, Lubawka, Krzeszów, Chełmsko Śl. - powiat kamiennogórski. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Archiwum

Drogi Internauto! Oglądasz właśnie archiwalną wersję portalu http://powiatowa.info. Mozesz tu przeczytać informacje i komentarze opublikowane od początku istnienia strony do początku maja 2013 roku, w sumie ... Czytaj więcej...

Utrudnienia na wojewódzkiej

Uwaga kierowcy, między Szarocinem, a Leszczyńcem dwie brygady łatają dziury. Ruch odbywa się wahadłowo.... Czytaj więcej...

Początek majówki

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów majówki w Lubawce. Dzisiejsze (środa, 1 maja) imprezy przeniesione zostały do Domu ... Czytaj więcej...

Odjechała lokomotywa

Od 34 lat obecna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze chwali się imieniem Tkaczy Śląskich. Od kilku lat w rocznice nadania imienia odbywa się ... Czytaj więcej...

Konstytucja w szkole

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli dzisiaj (wtorek, 30 kwietnia) w apelu poświęconym Konstytucji 3 ... Czytaj więcej...

Zmiany w MOPS-ie

Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek odwołał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Powołał też osobę, która przez trzy miesiące będzie pełnić tę ... Czytaj więcej...

W rezerwacie przyrody - galeria zdjęć

W dniu 27 kwietnia 2013 r. członkowie Szkolnego KołaPTSM "Kompasik" oraz Szkolnego Koła LOP przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wycieczce ... Czytaj więcej...

Utrudnienia na drodze

Zgodnie z zapowiedzią na drodze w Czadrowie i dalej w kierunku Krzeszowa występują utrudnienia w ruchu. Nie wszyscy kierowcy dostosowują się do poleceń osób kierujących ... Czytaj więcej...

Żółtko w CK

Kościół Zielonoświątkowców w Kamiennej Górze zaprosił już czwarty raz na występ Tomasza Żółtko. Znanego muzyka, kompozytora, poety, teologa i ... Czytaj więcej...

Uwaga!

NZOZ Rodzina ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników poradni i próbującymi wejść do domów, głównie starszych osób. Poradnia nie prowadzi tego typu ... Czytaj więcej...

Szukamy dwóch owczarków niemieckich

W nocy z 18 na 19 marca z terenu Kamiennej Góry zaginęły dwie suczki - owczarki niemieckie długowłose.Osoby, które widziały psy lub mają informację na ... Czytaj więcej...